Trener Igi Świątek Tomasz Wiktorowski potwierdził, że liderka światowego rankingu tenisistek wystąpi w rozpoczynającym się 26 czerwca turnieju WTA na trawiastych kortach w niemieckim Bad Hamburg. Będzie to dla niej sprawdzian przed wielkoszlemowym Wimbledonem.

– Planowaliśmy, kiedy polecimy i jak będziemy się tam przygotowywać. To będzie turniej przygotowawczy do Wimbledonu. Stamtąd polecimy do Londynu – powiedział Wiktorowski na antenie Canal+. Świątek już pod koniec maja, w trakcie French Open, zapowiadała, że może wystartować w Niemczech. – Słyszałam wiele dobrego o turnieju w Bad Homburg, szczególnie jeśli chodzi o kibiców i atmosferę – mówiła polska tenisistka, cytowana na stronie internetowej organizatora.

W imprezie wystąpią też m.in. Białorusinka Wiktoria Azarenka i Francuzka Alize Cornet, która wyeliminowała Świątek w 3. rundzie ubiegłorocznego Wimbledonu. Nadchodząca edycja Wimbledonu odbędzie się w dniach 3-16 lipca. W tym turnieju Polka najlepszy wynik osiągnęła w 2021 roku, awansując do 1/8 finału. W minioną sobotę Świątek zdobyła swój trzeci wielkoszlemowy tytuł we French Open w Paryżu. W 2022 roku triumfowała także w innym wielkoszlemowym turnieju – US Open w Nowym Jorku.