Doskonałe informacje dla wszystkich fanów tenisa! Jak podaje dziennikarz Michał Samulski,Iga Świątek potwierdziła swój udział w turnieju WTA250 BNP Paribas Warsaw Open zaplanowanym na 24-30 lipca w stolicy Polski.

Świątek w ostatnich dniach odniosła kolejny gigantyczny sukces w swojej karierze. Po raz trzeci zwyciężyła w wielkoszlemowym Roland Garros. Mimo napiętego terminarza i wielu zobowiązań, Polka znajdzie jednak czas, aby wystąpić w swojej ojczyźnie.

Według informacji dziennikarza Michała Samulskiego, zawodniczka potwierdziła swój udział w BNP Paribas Warsaw Open. Przed nami druga edycja turnieju zaplanowanego pod koniec lipca w Warszawie.

W 2022 roku najlepsza okazała się Francuzka Caroline Garcia. Świątek zatrzymała się wówczas na etapie ćwierćfinału.

W rywalizacji w stolicy wystąpią 32 zawodniczki w turnieju singlowym i 16 par deblowych. Łącznie rozegranych zostanie 58 meczów. Turniej rozpocznie się 24 lipca i zakończy 30 lipca. W tym roku po raz pierwszy zostanie on rozegrany na nawierzchni twardej. To bardzo ważna informacja w kontekście przygotowań zawodniczek do ostatniego w sezonie turnieju wielkoszlemowego.