We wtorek dzień odpoczynku przed trzema odsłonami rywalizacji play-off miały mieszane pary badmintonowe. W grze pojedynczej z kolei pierwsi zawodnicy i zawodniczki zagwarantowali sobie miejsca w turniejowej drabince.

Grupę H rywalizacji męskiej wygrał Shi Yuqi i on jako jedyny czeka już w pierwszej rundzie fazy play-off. U pań z kolei rozstrzygnięcia zapadły w grupach B i C – An Se-young i Busanan Ongbamrungphan zagrają ze sobą o prawo zmierzenia się w ćwierćfinale z triumfatorką grupy A. W niej, oczywiście, faworytką jest rozstawiona z 1. Chen Yufei, która awans do czołowej ósemki turnieju prawdopodobnie przypieczętuje w starciu z Turczynką Nesliha Yiğit.

Uzupełnione zostały w całości drabinki deblowe – do grona ćwierćfinalistów rywalizacji męskich par dołączyli Aaron Chia i Soh Wooi Yik z Malezji, Lee Yang i Wang Chi-lin z Chińskiego Tajpej oraz Mohammad Ahsan i Hendra Setiawan z Indonezji. U pań z kolei stawkę najlepszy ośmiu olimpijskich duetów uzupełniły Koreanki Lee So-hee i Shin Seung-chan oraz Chinki Du Yue i Li Yinhui.

PEŁNE WYNIKI CZWARTEGO DNIA RYWALIZACJI W BADMINTONIE NA IO W TOKIO