Światowa Federacja Badmintona wychodzi naprzeciw amatorom tzw. „kometki”, którzy swoje pierwsze kroki w tym sporcie zdobywają w prowizorycznych warunkach. Tworzy przy tym nową odmianę dyscypliny o nazwie AirBadminton. Bardzo łatwo można odgadnąć przeznaczenie tej wersji badmintona. Mianowicie celem jest umożliwienie gry na powietrzu we wszelkich konfiguracjach pod względem nawierzchni – na piasku, na trawie czy na asfalcie.

Ktoś zaraz może powiedzieć: „Ale przecież teraz też można grać. Jeżeli tylko nie ma zbyt dużego wiatru”. Jest w tym sporo racji. W AirBadmintonie kluczową zmianą jest nowy prototyp lotki AirShuttle. Została zaprojektowana w taki sposób, by nie przeszkadzał jej lekki wiatr, który zwyczajnym lotkom nie pozwala na zbyt wiele.

Lotki AirShuttle do nabycia na stronie www.badmin.pl

Choć idea weszła w życie już w 2019 roku to ciągle nie jest o niej zbyt głośno. Panujące od ubiegłego roku warunki mogą poniekąd sprzyjać takiej formie aktywności na otwartej przestrzeni, jednak musi upłynąć trochę czasu, by koncept przyjął się wśród amatorów rozrywki na świeżym powietrzu.

Specjalne lotki AirShuttle możecie nabyć na stronie www.badmin.pl