Pomimo jesiennego czasu na korcie do padla chorzowskiego MORiSu odbyły się dwie większe imprezy. Pierwsza, łącząca dwa sporty rakietowe: padel i tenis stołowy, odbyła się dwudziestego września. Rywalizacja toczyła się o zdobycie pucharu „Złotej Rakiety” – turnieju, który co roku łączy ze sobą rywalizację w padlu i innej dyscyplinie rakietowej. W tym roku podczas czwartej już edycji, organizatorzy zdecydowali się na wybór ping-ponga. W zawodach wzięło udział 11 par. Rywalizacja toczyła się równolegle w dwóch dyscyplinach. Rozgrywki w tenisie stołowym podzielono na dwie grupy po 5 i 6 par. Po których osiem najlepszych duetów utworzyło pary finałowe, w których najlepsza i bezkonkurencyjna okazała się para Nowak/Kleczko, która w zaciętym finale wygrała z parą Pierzchała/Krawczyk w stosunku 3-1.

W meczu o trzecie miejsce, pełnym emocji i walki o każdy punkt para Krzystanek/Adamik pokonała duet Barteczko/Niestolik również 3-1.

Jesień na Chorzowskim korcie

Wyniki fazy grupowej

Grupa A:

 1. Krawczyk/Pierzchala 5:0 (15pkt)
 2. Adamik/Krzystanek 4:1 (12pkt)
 3. Kokot/Zburzycki 3:2 (8pkt)
 4. Piecha/Tatraczyk-Piecha 2:3 (7pkt)
 5. Dehner/Sanso 1:4 (3pkt)
 6. Słomka/Nowaczyk 0:5 (0pkt)

Grupa B:

 1. Kleczko/Nowak 4:0 (12pkt)
 2. Niestolik/Barteczko 3:1 (9pkt)
 3. Łukasik/Łukasik 2:2 (6pkt)
 4. Tramś/Wiertelorz 1:3 (3pkt)
 5. Góra/Toboła 0:4 (0pkt)

Równolegle na korcie toczyła się rywalizacja w padlu, głównej dyscyplinie pucharu o „Złotą Rakietę”. To tutaj miały rozstrzygnąć się losy rywalizacji o końcowe zwycięstwo, a w niektórych duetach upatrywano faworytów do końcowego tryumfu. Tytułu sprzed roku broniła para Łukasik/Łukasik, ale nie mniejsze szanse na wygranie części padlowej miały takie pary jak Piecha/Tatarczyk-Piecha, Adamik/Krzystanek, Góra/Toboła czy międzynarodowy duet Dehner/Sanso.

Jesień na Chorzowskim korcie

Każda z rund przynosiła  coraz więcej emocji i niespodzianek. Między innymi po zaciętym meczu para Góra/Toboła uznać musiała wyższość pary Kleczko/Nowak a para Dehner/Sanso uległa niespodziewanie parze Krawczyk/Pierzchała. Obrońcy tytułu pokonali parę Niestolik/Barteczko. A w II rundzie los skojarzył już głównych kandydatów do zwycięstwa i w meczu Adamik/Krzystanek kontra Piecha/Tatarczyk-Piecha nie brakowało emocji. Praktycznie każdy gem toczony był na przewagi i o decydującym wyniku  zadecydowała lepsza koncentracja w końcówkach gemów pary Adamik/Krzystanek.

Jesień na Chorzowskim korcie

 W drabince „do tyłu” o możliwość powrotu na drogę dającą finał walczyły duety, które zasmakowały goryczy porażki. Zwycięsko z tej grupy wyszły i zameldowały się w półfinałach pary Piecha/Tatarczyk-Piecha, która w 1/2 finału trafiła ponownie na parę Adamik/Krzystanek i Niestolik/Barteczko którzy w 1/2 fnału zagrali raz jeszcze z parą Łukasik/Łukasik.

Jesień na Chorzowskim korcie

 Po zaciętych meczach półfinałowych, klasyfikacja końcowa nie była jasna do samego końca i o finałowym rezultacie zadecydować musiał  mecz o I miejsce w którym para Łukasik/Łukasik wygrała z parą Krzystanek/Adamik. W meczu o trzecie miejsce para Piecha/Tatarczyk-Piecha pokonała parę Barteczko/Niestolik.

Wyniki turnieju padlowego

I runda – drabinka główna

 1. Krawczyk/Pierzchała 6:3 Słomka/Nowaczyk
 2. Kokot/Zubrzycki 2:6 Adamik/Krzystanek
 3. Tramś/Wiertelorz 4:6 Niestolik/Barteczko

II runda – drabinka główna

 1. Dehner/Sanso 3:6 Krawczyk/Pierzchała
 2. Adamik/Krzystanek 6:3 Piecha/Tatarczyk-Piecha
 3. Kleczko/Nowak 6:4 Góra/Toboła
 4. Niestolik/Barteczko 4:6 Łukasik/Łukasik

III runda – drabinka główna

 1. Krawczyk/Pierzchała 1:6 Adamik/Krzystanek
 2. Kleczko/Nowak 1:6 Łukasik/Łukasik

I runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 6:3 Słomka/Nowaczyk
 2. Kokot/Zubrzycki 1:6 Dehner/Sanso
 3. Góra/Toboła 6:1 Tramś/Wiertelorz

II runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 6:4 Dehner/Sanso
 2. Góra/Toboła 4:6 Niestolik/Barteczko

III runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 7:6 Kleczko/Nowak
 2. Krawczyk/Pierzchała 3:6 Niestolik/Barteczko

Półfinały

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 1:6 Adamik/Krzystanek
 2. Łukasik/Łukasik 6:1 Niestolik/Barteczko

Mecz o I miejsce i III miejsce

 1. Adamik/Krzystanek 4:6 Łukasik/Łukasik
 2. Piecha/Tatarczyk-Piecha 6:3 Niestolik/Barteczko

Po podliczeniu punktów zgromadzonych w obu dyscyplinach, podobnie jak w zeszłym roku, okazało się że dwie pary zdobyły tyle samo pkt. Jednak zgodnie z regulaminem organizatora o zwycięstwie  w całym turnieju, decyduje wyższe miejsce zdobyte w padlu. Co za tym idzie przechodni, puchar pozostanie przez kolejny rok w rękach pary Łukasik/Łukasik. Drugie miejsce na podium zajęła para Kleczko/Nowak, z kolei trzecie miejsce przypadło parze Adamik/Krzystanek.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Łukasik/Łukasik – 21 pkt (6 pkt tenis stołowy, 15 pkt padel)
 2. Kleczko/Nowak – 21 pkt (15 pkt tenis stołowy, 6 pkt padel)
 3. Adamik/Krzystanek – 19 pkt (8 pkt tenis stołowy, 11 pkt padel)
 4. Krawczyk/Pierzchała – 16 pkt (11 pkt tenis stołowy, 5 pkt padel)
 5. Niestolik/Barteczko – 14 pkt (7 pkt tenis stołowy, 7 pkt padel)
 6. Piecha/Tatarczyk-Piecha – 12 pkt (4 pkt tenis stołowy, 8 pkt padel)
 7. Kokot/Zubrzycki – 6 pkt (5 pkt tenis stołowy, 1 pkt padel)
 8. Dehner/Sanso – 5 pkt (1 pkt tenis stołowy, 4 pkt padel)
 9. Góra/Toboła 4 pkt (1pkt tenis stołowy, 3 pkt padel)
 10. Tramś/Wiertelorz 4 pkt (3 pkt tenis stołowy, 1 pkt padel)
 11. Słomka/Nowaczyk 2 pkt (1 pkt tenis stołowy, 1pkt padel)

Druga impreza miała miejsce dziesiątego października, gdzie walczono o puchar „Chorzowskiej Ligi Padla”. Impreza była zarazem oficjalnym zakończeniem sezonu na chorzowskim korcie.

Prawo gry w pucharze przysługuje wszystkim parom biorącym udział w „Chorzowskiej Lidze Padla” rozgrywanych w br. od maja do października. Na 22 pary mogące wziąć udział w kończącym sezon turniej zgłosiło się 15 duetów, jednak z przyczyn niezależnych do zawodów przystąpiło 11 par. Zaletą rywalizacji w pucharze, jest szansa na konfrontacje par prezentujących poziom kat. B czy C z kat. A. Co stanowi bardzo ważny etap rozwoju dla mniej doświadczonych graczy.

Początek gier zaplanowano już na godzinę 8:00 rano, a ze względu na dużą wilgotność i specyfikę chorzowskiego kortu gra była trudna, kort śliski co powodowało, że wymiany w trakcie gemów rządziły się swoimi prawami. Jednak z czasem słońce wyszło zza chmur i pogoda do końca zawodów dopisała. Początek gier nie przyniósł niespodzianek i pary grające w pierwszej lidze wygrały swoje mecze bez niespodzianek. W drabince głównej do dalszych rund awansowały pary pierwszoligowe Adamik/Naydenov, Łukasik/Łukasik, Piecha/Dzięciołowski, Szczygłowski/ Krzystanek. W pierwszych ćwierćfinałach para Adamik/Naydenov pokonała 6:2 parę Łukasik/Łukasik, a para Sczygłowski/Krzystanek wygrała 6:3 z parą Piecha/Dzięciołowski.

Z kolei w drabince „do tyłu” pomimo porażki w pierwszej fazie do ćwierćfinałów dotarły pary Pajestka/Piecha-Tatarczyk i Góra/Toboła. W tej rundzie pary te stoczyły niezwykle zacięte pojedynki z faworyzowanymi duetami. W meczu Pajestka/Piecha-Tatarczyk kontra Piecha/Dzięciołowski, zapachniało niespodzianką gdy para Pajestka/Piecha-Tatarczyk, na co dzień grającej w drugiej lidze wyszła na prowadzenie 4:3. Niestety podwójne przełamanie spowodowało, że to wyżej notowani Piecha/Dzięciołowski wygrali to spotkanie 6:4. Drugi ćwierćfinał Łukasik/Łukasik kontra Góra/Toboła to chyba najlepszy mecz tego turnieju. Gra praktycznie od początku toczyła się na równowagi i przełamania. Emocje sięgnęły zenitu gdy para Góra/Toboła doprowadziła do stanu 5:4 (40:15) przy swoim podaniu. W tym momencie większe doświadczenie pary Łukasik/Łukasik wzięło górę i para ta obroniła dwie piłki meczowe przeciwników by następnie doprowadzić do przełamania. Dwa następne gemy padły łupem duetu rodzinnego i para Łukasik/Łukasik wywalczyła awans do półfinału turnieju.

W 1/2 finału spotkali się naprzeciw siebie ponownie pary Adamik/Naydenov kontra Łukasik/Łukasik i para Szczygłowski/Krzystanek kontra Piecha/Dzięciołowski. Pierwszy półfinał tak jak poprzednio wygrała duet bułgarsko-polski 6:2. Z kolei w drugim meczu rewanż za przegrany ćwierćfinał na parze Szczygłowski/Krzystanek wzięła para Piecha/Dzięciołowski wygrywając 6:3.

3 miejsce zajęła para Szczygłowski/Krzystanek wygrywając 6:2 z parą Łukasik/Łukasik. Zwyciężcą pucharu Chorzowskiej Ligi Padla została para Adamik/Naydenov, która podobnie jak w lidze nie miała sobie równych, zwyciężając z parą Piecha/Dzięciołowski 6:3.

Jesień na Chorzowskim korcie

Podsumowując cały sezon nie zabrakło gratulacji, podziękowań i wyróżnień. Rozdano nagrody dla każdego zawodnika. Zapewniono także że za rok powrócimy w Chorzowie do sezonu padlowego.

Jesień na Chorzowskim korcie

Komplet wynikow PchLP

Wyniki turnieju padlowego:

I runda – drabinka główna

 1. Pajestka/Tatarczyk-Piecha 6:2 Szwarc/Burzyński
 2. Niestolik/Lisy 0:6 Łukasik/Łukasik
 3. Bentkowski/Grabowski 0:6 Słomka/Nowaczyk

II runda – drabinka główna

 1. Adamik/Naydenov 6:0 Tramś/Wiertelorz
 2. Pajestka/Tatarczyk-Piecha 2:6 Łukasik/Łukasik
 3. Szczygłowski/Krzystanek 6:3 Słomka/Nowaczyk
 4. Góra/Toboła 2:6 Piecha/Dzięciołowski

III runda – drabinka główna

 1. Adamik/Naydenov 6:2 Łukasik/Łukasik
 2. Szczygłowski/Krzystanek 6:3 Piecha/Dzięciołowski

I runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Szwarc/Burzyński 6:1 Niestolik/Lisy

II runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Szwarc/Burzyński 6:1 Słomka/Nowaczyk
 2. Bentkowski/Grabowski 0:6 Pajestka/Tatarczyk-Piecha

III runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Szwarc/Burzyński 6:1 Góra/Toboła
 2. Pajestka/Tatarczyk-Piecha 6:0 Tramś/Wiertelorz

IV runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Łukasik/Łukasik 7:5 Góra/Toboła
 2. Piecha/Dzięciołowski 4:6 Piecha/Dzięcołowski

Półfinały

 1. Łukasik/Łukasik 2:6 Adamik/Naydenov
 2. Piecha/Dzięciołowski 6:3 Szczygłowski/Krzystanek

Finał o I miejsce i III miejsce

 1. Adamik/Naydenov 6:3 Piecha/Dziecołowski
 2. Łukasik/Łukasik 2:6 Szczygłowski/Krzystanek
Jesień na Chorzowskim korcie

Autor artykułu:
Berg