Rozstawiona z dwunastką w losowaniu Grupy Światowej II Pucharu Davisa reprezentacja Polski zmierzy się u siebie z Barbadosem.

O tym kto będzie gospodarzem zdecydowało kolejne losowanie. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 lub 16-17 września 2023 roku. Biało-czerwoni wskażą zatem miejsce rozegrania meczu oraz nawierzchnię. Jego zwycięzca zagra w przyszłym sezonie w barażu o Grupę Światową I.

Ulegli Japończykom

Biało-czerwoni mieli w tym sezonie większe aspiracje. Nie zdołali jednak awansować do Grupy I Światowej. Przegrali bowiem w miejscowości Miki na wyspie Honsiu z Japończykami 0:4.

Czy w tym spotkaniu wystąpi Hubert Hurkacz?

Nasz najlepszy polski singlista w reprezentacji w Pucharze Davisa nie grał od września 2019 roku. Od tamtej pory w biało-czerwonych barwach można go było oglądać wyłącznie w komercyjnych imprezach, tj. ATP Cup oraz United Cup. Nie zagrał również w meczu o awans z Japończykami.

Brak występów w Pucharze Davisa nieuprawniana go w tej chwili do wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Więc, jeśli chce reprezentować Polskę na nadchodzącej olimpiadzie to będzie musiał jednak zagrać w dwóch najbliższych meczach reprezentacji Polski, które zostaną rozegrane w Polsce.

Zasady uzyskiwania kwalifikacji są takie: w okresie między igrzyskami zawodnicy i zawodniczki muszą przynajmniej dwa razy wystąpić w Pucharze Davisa lub Billie Jean King Cup. Przy czym jeden z tych występów musi mieć miejsce w tym roku lub najpóźniej w 2024 roku. Przed naszą męską reprezentacją jeszcze dwa terminy spotkań w tym cyklu olimpijskim, czyli wrześniowy pojedynek w Grupie Światowej II, a także mecz w lutym przyszłego roku.

Tak więc gra na przyszłorocznych igrzyskach zależy od samego zawodnika.