Już 20 marca na kortach Legia Tenis & Golf rozpocznie się proces WYMIANY NAWIERZCHNI na korcie centralnym oraz czterech kortach bocznych oznakowanych numerami od 3 do 6. A wszystko to po to by skłonić do przyjazdu największe gwiazdy kobiecego tenisa.

Ubiegłoroczna debiutancka edycja turnieju WTA 250 w Warszawie rozgrywana była na kortach ziemnych. Sugerowano wówczas, że termin i nawierzchnia nie sprzyjały przyjazdowi plejady gwiazd tenisa na turniej. Jednak decyzja organizatorów powinna to zmienić.

W zeszłym roku turniej WTA 250 w Warszawie wygrała Caroline Garcia , dla której był to początek hucznego powrotu do czołówki rankingu najlepszych tenisistek świata. W ćwierćfinale Francuzka pokonała murowaną faworytkę i niemal niepokonaną w ubiegłym sezonie do tamtego momentu – Igę Świątek.

Organizatorzy warszawskiego turnieju, którzy w środę poinformowali o zmianie nawierzchni na kortach warszawskiej Legii liczą że nakłonią do ponownego przyjazdu Igę Świątek.

Decyzja ta może mieć wpływ również na zainteresowanie turniejem innych zawodniczek z szerokiej światowej czołówki. W ubiegłym sezonie w tym samym terminie co turniej w Warszawie rozgrywane były zawody tej samej rangi w Pradze, z tym że na nawierzchni twardej.

Impreza mogła się poszczycić dużo lepszą obsadą niż polski odpowiednik, gdyż na starcie stanęło sześć zawodniczek z TOP 40 rankingu, podczas gdy w Warszawie z tego samego grona zagrały dwie tenisistki

Druga edycja turnieju WTA 250 w Warszawie odbędzie się między 24 a 31 lipca 2023. Listy startowe poznamy najprawdopodobniej około miesiąc przed samym turniejem.