W niedzielę rozlosowano drabinkę prestiżowych zawodów WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Swoich potencjalnych przeciwników poznały broniąca tytułu Iga Świątek oraz Magda Linette i Hubert Hurkacz.

Najwyżej rozstawiona w Miami Open 2023 została Iga Świątek. Liderka rankingu WTA rozpocznie zmagania od II rundy, bo na początek otrzymała wolny los. Jej pierwszą rywalką będzie Amerykanka Claire Liu (którą Polka pokonała w Indian Wells) lub Czeszka Katerina Siniakova (najlepsza obecnie deblistka świata).

Już w ćwierćfinale możliwe jest spotkanie z Jeleną Rybakiną, z którą nasza tenisistka ma rachunki do wyrównania. W tym roku świetnie dysponowana Kazaszka okazała się od Świątek lepsza w wielkoszlemowym Australian Open oraz prestiżowym turnieju w Indian Wells.

Magda Linette została rozstawiona z 20. numerem i znalazła się w drugiej ćwiartce. Także ona otrzymała na początek wolny los. Tenisistka z Poznania zmierzy się w II rundzie z doskonale sobie znaną Amerykanką Bernardą Perą (z którą notowała świetne wyniki w deblu) lub Rosjanką Jewgieniją Rodiną

Hubert Hurkacz wysoko rozstawiony w Miami

W tegorocznej edycji Miami Open Hurkacz został rozstawiony z numerem ósmym i dzięki temu w I rundzie ma wolny los. Rywalizację rozpocznie od meczu z posiadaczem dzikiej karty Zizou Bergisem bądź z kwalifikantem.

Miami Open 2023 ma rangę Masters 1000 i odbędzie się w dniach 22 marca – 2 kwietnia na kortach twardych.