Już za mniej niż sto dni czekają nas European Games Kraków-Małopolska 2023! Z tej okazji zapraszamy do Padlovni gdzie w nowo otwartym warszawskim klubie odbędzie się czwarty turniej eliminacyjny do tegorocznych Igrzysk Europejskich.

Organizatorem imprezy jest klub Padlovnia pod patronatem Polskiej Federacji Padla.

Na podstawie wyników osiągniętych w turniejach eliminacyjnych wyłonimy najlepsze 2 pary męskie oraz 2 pary żeńskie, które będą reprezentować nasz kraj w nadchodzących Igrzyskach Europejskich (21 czerwiec – 2 lipca 2023)

Po trzech rozegranych turniejach eliminacyjnych wśród mężczyzn na prowadzeniu znajduje się Marcin Maszczyk, który zdobył na tą chwilę 1020 punktów, drugie miejsce zajmuje Maciej Naduk, a trzecie Mateusz Lipiński (obaj mają na ten moment po 1000 punktów). Co ciekawe na ósmym miejscu znajduje się półfinalistu Wimbledonu z 2013 roku – Jerzy Janowicz. W poprzednim turnieju rozegranym w klubie Inter Padel zwyciężył duet Marcin Maszczyk i Jerzy Janowicz.

Wśród kobiet na pierwszym miejscu znajduje się Barbara Maciocha (1250 punktów), na drugim jest sklasyfikowana – Roksana Łukasiak (również 1250 punktów), a na trzecim Zofia Piórkowska (1000 punktów). W ostatnim turnieju eliminacyjnym najlepszy okazał się duet Zofia Piórkowska/Aleksandra Rosolska.

Z byłych tenisistek w ogólnej klasyfikacji możemy znaleźć takie zawodniczki jak: Marta Domachowska i Klaudia Jans-Ignacik (które w poprzednim turnieju doszły do półfinału).

Ostatni turniej eliminacyjny rozegrany zostanie między 15, a 16 kwietnia w Tychach. Turniej zostanie rozegrany w ramach Otwartych Mistrzostwa Śląska.

Turniej IV Polish Padel Tour – GO OLYMPICS

Eliminacje do Igrzysk Europejskich

Kraków-Małopolska 2023

Miejsce: Padlovnia

Termin: 1-2 kwietnia 2023