W sobotę startują historyczne bo po raz pierwszy od 84 lat w Afryce mistrzostwa Świata w tenisie stołowym ITTF 2023. Krajem gospodarzem tegorocznego turnieju będzie stolica Republiki Południowej Afryki – Durban.

Pierwszymi graczami, którzy rozpoczną turniej będą Dean Levy z RPA i Ibrahim Diaw z Senegalu. Tenisiści z kontynentu afrykańskiego zmierzą się w szczególnie symbolicznym starciu, które będzie zapowiedzią triumfalnego powrotu Mistrzostw Świata do Afryki.

18-letni Dean Levy zadebiutuje w Mistrzostwach Świata i mocno wierzy że uda mu się pokonać rywala, który na mundialu wystąpi już po raz czwarty.

W sobotę na MŚ zaprezentują się pierwsi Polacy

Siedmioro Biało-Czerwonych weźmie udział w rozpoczynających się w sobotę w Durbanie indywidualnych mistrzostwach świata w tenisie stołowym. Najwyższe notowania ma w deblu Jakub Dyjas – w parze z Belgiem Cedrikiem Nuytinckiem zostali rozstawieni z numerem dziesiątym.

Wicemistrzowie Europy z 2021 roku zmagania w RPA zainaugurują w 1/32 finału od potyczki z Egipcjanami Ahmedem Salehem i Khalidem Assarem.

W deblu mężczyzn zaprezentuje się jeszcze młoda polska para Maciej Kubik – Samuel Kulczycki. W pierwszej rundzie zagrają z Portugalczykami Joao Geraldo i Tiago Apolonią. W przypadku zwycięstw, w drugiej rundzie obie pary z Biało-Czerwonymi w składzie trafią na siebie.

Plan gier Polaków w pierwszym dniu IMŚ:

godz. 10:00 1/32 finału gry mieszanej:

Stół nr 8: Tatiana Kukulkova/Jakub Zelinka (Słowacja) – Katarzyna Węgrzyn/Samuel Kulczycki

godz. 12:00 1/32 finału gry podwójnej mężczyzn:

Stół nr 6: Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Belgia) – Ahmed Saleh/Khalid Assar (Egipt)

godz. 14:40 1/32 finału gry podwójnej mężczyzn:

Stół nr 8: Joao Geraldo/Tiago Apolonia (Portugalia) – Maciej Kubik/Samuel Kulczycki

godz. 20:30 1/32 finału gry podwójnej kobiet:

Stół nr 6: Katarzyna Węgrzyn/Anna Węgrzyn – Mateja Jeger/Ivana Malobabic (Chorwacja)

Turniej na żywo można oglądać na stronie worldtabletennis.com oraz na oficjalnym profilu World Table Tennis na platformie YouTube.