Reprezentantki Polski w turnieju Billie Jean King Cup zmierzą się z Hiszpankami i Kanadyjkami.

Przypomnijmy, Polki pod nieobecność Igi Świątek, przegrały z Kazachstanem w meczu eliminacyjnym do turnieju Billie Jean King Cup, lecz później otrzymały dziką kartę, dzięki czemu będą miały okazję ponownie zmierzyć się z najlepszymi reprezentacjami świata. 

I tym razem los nie był zbyt łaskawy dla Polek, które powalczą w grupie z Hiszpankami i Kanadyjkami. To zespoły, które w poprzedniej edycji turnieju zajęły drugie miejsce w grupie – i nie awansowały do fazy pucharowej. Jednak ich tenisistki będą próbowały i mogą spokojnie przeciwstawić się Polsce. W eliminacjach Hiszpanki pokonały Meksyk 3:1, zaś Kanada wygrała z Belgią 3:2.

Hitowe starcia Igi Świątek z Paulą Badosą!

W reprezentacji Kanady spodziewać można się Bianki Andreescu (41. WTA), Leylah Fernandez (51. WTA) czy Rebekki Marino (79. WTA). Najmocniejsze aktualnie tenisistki z Hiszpanii to Paula Badosa (22. w rankingu WTA), Nuria Parrizas (78. WTA) i Sara Sorribes (85. WTA). Przerwę od startów zrobiła sobie była rakieta numer 1, Garbine Muguruza (127. WTA), lecz do listopada może wrócić, tym bardziej, że turniej odbędzie się w Hiszpanii właśnie. Gospodarzem imprezy w dniach 7-12 listopada będzie Sewilla.

Wyniki losowania grup w BJKC Finals 2023 w Sewilli (7-12 listopada):

grupa A – Szwajcaria, Czechy, USA;

grupa B – Australia, Kazachstan, Słowenia;

grupa C – Hiszpania, Kanada, Polska;

grupa D – Francja, Włochy, Niemcy;