Myśląc o grze w padla w pierwszej kolejności mamy w głowie dobór rakiety. Wszak wydaje się ona najbardziej charakterystycznym elementem tego sportu. Jednak mało kto w pierwszych miesiącach przygody z padlem bierze pod uwagę obuwie. Trzeba pamiętać, iż buty też pozwalają w ferworze wymiany zachować dokładność zagrań podczas poruszania na korcie. W końcu mimo iż padel kojarzony jest jako zajęcie rekreacyjne, ma też swój bardziej profesjonalny wymiar, gdzie liczy się więcej detali (w tym właśnie dobór obuwia).

Buty ASICS GEL-PADEL PRO 5 świetnie wyglądają na korcie

Jednym z producentów butów padlowych jest firma ASICS. Mam przyjemność od niedawna używać modelu GEL-PADEL PRO 5 i jestem bardzo zadowolony. Podczas rekreacyjnej gry czy prowadzenia niekiedy wymagających treningów zauważyłem większą przyczepność i komfort w poruszaniu na korcie. Jako osoba, która miała już w swojej przygodzie sportowej kontuzje związane ze stawem skokowym, w rzeczowych butach ASICS czuję stabilizację w tej materii. To zapewne dzięki takim zastosowanym technologiom, jak GEL™ (odpowiadająca za amortyzację) oraz TRUSSTIC SYSTEM™ (odpowiadająca za stabilność).

Podsumowując, mimo iż ASICS niekoniecznie kojarzony jest jeszcze jako marka padlową, w przypadku butów z pewnością można im zaufać. Stosunek jakości do ceny jest więcej niż zadowalający. Polecam model GEL-PADEL PRO 5 wszystkim zaczynającym grę w padla, a także tym, którzy już mają za sobą pierwsze turnieje i chcącym rozwijać się w tej dyscyplinie. Wspomniane obuwie na pewno Wam w tym pomoże.